Ogłoszenia parafialne 2020

 

20 wrzesień 2020 r. -  XXV Niedziela zwykła

 1. Trwa renowacja świątyni,  w tej intencji codziennie o godz.17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której, można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 2. Kancelaria czynna   we wtorki, czwartki i soboty od godz.16.00 do godz.17.15.
 3. Przy obrazie Matki Bożej Malborskiej, znajdują się kartki z intencjami na nowennę, którą celebrujemy co czwartek po Mszy świętej o godz.18.00.
 4. Wchodząc do świątyni możemy zdezynfekować dłonie oraz przypominamy  o zakładaniu maseczek i przestrzeganiu odległości tak,  aby każdy z nas czuł się bezpiecznie w naszym kościele.
 5. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych ( za zmarłych, rocznicowe, jubileuszowe, imieninowe,  jak również mszy gregoriańskich). Intencje można zamówić w kancelarii lub w niedzielę po każdej Mszy Św. w zakrystii
 6. W sklepiku parafialnym są do nabycia w cenie promocyjnej ciekawe  modlitewniki i prasa katolicka. Możemy też wspomóc remont naszej świątyni poprzez zakupione cegiełki.
 7. Dzisiaj spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii świętej po Mszy świętej o godz.12.00, a dla kandydatów do bierzmowania po Mszy świętej o godz.18.00.

Z naszej wspólnoty odeszły do Pana śp. Władysława Brzozowska i Jadwiga Studzińska. Wieczny odpoczynek…

13 wrzesień 2020 r. -  XXIV Niedziela zwykła

 1. Trwa renowacja świątyni,  w tej intencji codziennie o godz.17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której, można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 2. Kancelaria parafialna czynna we wtorki, czwartki i soboty od godz.16.00 do godz.17.15.
 3. Bardzo dziękujemy wszystkim dzięki, którym nasz kościół był otwarty przez sezon letni, serdeczne  Bóg zapłać!
 4. Przy obrazie Matki Bożej Malborskiej, znajdują się kartki z intencjami na nowennę, którą celebrujemy co czwartek po Mszy świętej o godz.18.00.
 5. Wchodząc do świątyni możemy zdezynfekować dłonie oraz przypominamy  o zakładaniu maseczek i przestrzeganiu odległości tak, aby każdy z nas czuł się bezpiecznie w naszym kościele.
 6. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych (za zmarłych, rocznicowe, jubileuszowe, imieninowe,  jak również mszy gregoriańskich). Intencje można zamówić w kancelarii lub w niedzielę po każdej Mszy Św. w zakrystii
 7. W sklepiku parafialnym są do nabycia w cenie promocyjnej ciekawe albumy (Ziemia Święta, Jan Paweł II, Sanktuaria w Polsce i na Świecie, Kard. Stefan Wyszyński) oraz modlitewniki i prasa katolicka. Możemy też wspomóc remont naszej świątyni poprzez zakupione cegiełki.
 8. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna, kazania będzie głosił ks. dr Michał Szwemin nasz ekonom, informując parafian o etapie prac renowacyjnych.
 9. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii świętej w przyszłą niedzielę 20 września po Mszy świętej o godz. 12.00.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Ryszard Gasiński, Felicjan Bigałka i Irena Stachowicz. Wieczny odpoczynek…

 

06 wrzesień 2020 r. -  XXIII Niedziela zwykła

 1. Trwa renowacja świątyni,  w tej intencji codziennie o godz.17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której, można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 2. Kancelaria parafialna czynna   we wtorki, czwartki i soboty od godz.16.00 do godz.17.15.
 3. Zapraszamy do zapisów przy pilnowaniu kościoła. Bardzo dziękujemy wszystkim dzięki którym nasz kościół był otwarty w minionym tygodniu. Bóg zapłać!
 4. Przy obrazie Matki Bożej Malborskiej, znajdują się kartki z intencjami na nowennę, którą celebrujemy co czwartek po Mszy świętej o godz.18.00.
 5. Wchodząc do świątyni można zdezynfekować dłonie oraz przypominamy  o zakładaniu maseczek i przestrzeganiu odległości tak,  aby każdy z nas czuł się bezpiecznie w naszym kościele.
 6. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych ( za zmarłych, rocznicowe, jubileuszowe, imieninowe,  jak również mszy gregoriańskich). Intencje można zamówić w kancelarii lub w niedzielę po każdej Mszy Św. w zakrystii
 7. W sklepiku parafialnym są do nabycia w cenie promocyjnej ciekawe albumy (Ziemia Święta, Jan Paweł II, Sanktuaria w Polsce i na Świecie, Kard. Stefan Wyszyński) oraz modlitewniki i prasa katolicka. Możemy też wspomóc remont naszej świątyni poprzez zakupione cegiełki.
 8. Wszystkim  turystom którzy odwiedzają naszą świątynię życzymy dobrych wspomnień  z kościoła św. Jana Chrzciciela. Niech nas wszystkich w tym czasie otacza swoją opieką Matka Boża Malborska.
 9. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna i informacje Księdza Ekonoma Michała Szwemina o etapie wykonywanych prac. Za wszystkie składane ofiary bardzo dziękujemy.
 10. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Antonina Romanowska Wieczny odpoczynek…

30 sierpnia 2020 r. -  XXII Niedziela zwykła

 1. Rozpoczęliśmy renowację świątyni,  w tej intencji, codziennie o godz.17.30 będziemy przeżywać Adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 2. Kancelaria parafialna czynna  będzie we wtorki, czwartki i soboty od godz.16.00 do godz.17.15.
 3. Zapraszamy do zapisów przy pilnowaniu kościoła. Bardzo dziękujemy wszystkim dzięki którym nasz kościół był otwarty w minionym tygodniu. Bóg zapłać!
 4. Przy obrazie Matki Bożej Malborskiej, znajdują się kartki z intencjami na nowennę, którą będziemy celebrować co czwartek po Mszy świętej o godz.18.00. 
 5. Dzisiaj w Dzienniku Bałtyckim  ukazały  się artykuły  dotyczące remontu naszej świątyni oraz odnowienia Figury Niepokalanej przed kościołem, zachęcamy, by przy wyjściu z kościoła  zakupić nasz regionalny tygodnik.
 6. Uaktualniamy listę osób chorych, których ksiądz będzie odwiedzał w pierwsze piątki i soboty miesiąca, dlatego prosimy potwierdzić listę w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ks. Michał uda się w piątek  do chorych od godz.9.00 (Piaski) i sobotę od godz.9.00 (Stare Miasto i Plac Narutowicza). Spowiedź w pierwszy piątek, rano o godz.6.45 i wieczorem o godz.17.30.
 7. Spotkanie Żywego Różańca w niedzielę  6 września po Mszy świętej o godz.10.00, ze względów sanitarnych odbędzie się ono w kościele.
 8. Zachęcamy do praktykowania Pierwszych Sobót Miesiąca, do których zachęcała Matka Boża z Fatimy. W sobotę  5 września o godz.9.30 będzie modlitwa różańcowa i  po niej Msza święta wynagradzająca.
 9. Wchodząc do świątyni można zdezynfekować dłonie oraz przypominamy  o zakładaniu maseczek i przestrzeganiu odległości tak,  aby każdy z nas mógł czuć się bezpiecznie w naszej świątyni.
 10. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych ( za zmarłych, rocznicowe, jubileuszowe, imieninowe,  jak również mszy gregoriańskich). Intencje można zamówić w kancelarii lub w niedzielę po każdej Mszy Św. w zakrystii
 11. W sklepiku parafialnym są do nabycia w cenie promocyjnej ciekawe albumy (Ziemia Święta, Jan Paweł II, Sanktuaria w Polsce i na Świecie, Kard. Stefan Wyszyński) oraz modlitewniki i prasa katolicka. Możemy też wspomóc remont naszej świątyni poprzez zakupione cegiełki. 
 12. Wszystkim  turystom którzy odwiedzają naszą świątynię życzymy dobrych wspomnień  z kościoła św. Jana Chrzciciela. Niech nas wszystkich w tym czasie otacza swoją opieką Matka Boża Malborska.
 13. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Mateusz Podlaszewski. Wieczny odpoczynek…

 

05 lipca 2020 r. -  XIV Niedziela zwykła

 1. W okresie wakacyjnym wszystkim parafianom życzymy dobrego wypoczynku, a turystom którzy odwiedzają nasze miasto i naszą świątynię życzymy dobrych wspomnień. Z kościoła św. Jana Chrzciciela niech nas wszystkich w tym czasie otacza swoją opieką Matka Boża Malborska.
 2. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, środy tylko od godz. 17.00-17.45.
 3. Zapraszamy do zapisów przy pilnowaniu kościoła
 4. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje można zamówić w kancelarii lub w niedzielę po każdej Mszy Św. w zakrystii.
 5. W sklepiku parafialnym są do nabycia ciekawe albumy oraz prasa katolicka.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają remont naszej świątyni poprzez złożone ofiary czy zakupione cegiełki. Dziękujemy osobie anonimowej, która przekazała 300 zł na remont. Bóg zapłać za każdą życzliwość. Prosimy wszystkich o modlitwę i pomoc, aby udało się bezpiecznie rozpocząć tak długo oczekiwany remont.
 7. Przy wyjściu z kościoła zbieramy do puszek ofiary, które są przeznaczone na dzieła misyjne, które ucierpiały na skutek koronawirusa. Dziękujemy za wsparcie!
 8. W tym tygodniu odszedł do Pana: + Bogusław Czechowski lat. 86.

 

28 czerwca 2020 r. -  XIII Niedziela zwykła

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
 2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność w nabożeństwie o godz. 17.15.
 4. W sklepiku parafialnym nowy Gość Niedzielny.  Z tacy na cele inwestycyjne zebraliśmy 4582,30 zł.
 5. Na stoliku wyłożona jest lista na dyżury w kościele. Dyżury rozpoczynamy od środy 1 lipca. Zachęcamy do zapisywania się.
 6. Spotkania członków Żywego Różańca wznowione zostaną od m-ca września
 7. Odwiedziny chorych po wakacjach od m-ca września
 8. Wszystkim solenizantom, jubilatom i gościom życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej.
 9. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana: + Henryk Radziewicz l.82.
 10. W tym tygodniu patronują nam:
 11. 29 VI – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie.
 • 3 VII – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.

INTENCJE  MSZALNE  NADCHODZĄCEGO  TYGODNIA:

PONIEDZIAŁEK – 29 czerwiec 2020 r. św. Ap. Piotra i Pawła Uroczystość

godz. 7.00  za Parafian
godz. 18.00 + Teresa Musiał w rocznicę śmierci

WTOREK – 30 czerwiec 2020r.

godz. 7.00 + Czesław Mystek – od bratowej Zosi Mystek z rodziną
godz. 18.00  + Stefan Kwiatkowski

ŚRODA – 01 lipiec 2020 r.

godz. 7.00 + Halina Fidling
godz. 18.00  + Henryk Konkol – 1 gregor.

CZWARTEK – 02 lipiec 2020 r. I czwartek m-ca

godz. 7.00  + Henryk Konkol – 2 gregor.
godz.18.00   + Stanisław Dzikowski i Waleria Jędrzejczak

PIĄTEK – 03 lipiec 2020 r. I piątek m-ca, św. Tomasz Apostoła

godz. 7.00  + Henryk Konkol – 3 gregor.
godz. 18.00 + Zbigniew Sass i rodzice

SOBOTA – 04 lipiec 2020r. I sobota m-ca

godz. 7.00 + Edward Stworzyjanek – 30 dni po pogrzebie
godz. 18.00 + Henryk Konkol – 4 gregor.

NIEDZIELA – 05 lipiec 2020 r. XIV Niedziela Zwykła

godz. 8.00  + Henryk Konkol – 5 gregor.
godz. 10.00   Za Parafian
godz. 12.00  + za męża Stefana Bielińskiego oraz rodziców z obojga stron
godz. 18.00 + Józef i Sławomir i rodziców z obojga stron

Nabożeństwa czerwcowe po wieczornej Mszy św.

 

21 czerwca 2020 r. -  XII Niedziela zwykła

 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.
 2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na specjalną Mszę Świętą o godz. 18.00.
 3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.00. W samą uroczystość Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00 - odpustowa. Mszy św. przewodniczyć będzie Prymicjant o. Piotr Radlak oblat OMI, który udzieli nam specjalnego błogosławieństwa.
 4. W sklepiku parafialnym Gość Niedzielny. Dziś taca na cele inwestycyjne.
 5. Na stoliku wyłożona jest lista na dyżury w kościele. Dyżury rozpoczynamy od środy 1 lipca. Zachęcamy do zapisywania się.
 6. Wszystkim solenizantom, jubilatom i gościom życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej.

INTENCJE  MSZALNE  NADCHODZĄCEGO  TYGODNIA:

PONIEDZIAŁEK– 22 czerwca 2020r. Ś. Jadwigi

godz. 7.00     + Grażyna Luty – m-c po pogrzebie
godz. 18.00 + Danuta Bernacka 30 gregoriańska

WTOREK – 23 czerwca 2020 r.

godz. 7.00     + Czesław Mystek 30 dni po pogrzebie
godz. 18.00  + Alina i Wacław Polscy oraz ich rodziców

ŚRODA – 24 czerwca 2020r. Narodzenie św. Jana Chrzciciela odpust uroczystość

godz. 7.00 + Danuta Musiał
godz. 18.00  + Feliks, Marta, Władysław, Władysława(k), Jan, Piotr z rodziny Grulkowskich

CZWARTEK – 25 czerwca 2020 r.

godz. 7.00   + Ryszard Seigert – m-c po pogrzebie
godz.18.00   + Jan Szablewski w 24 rocz. śm. i za rodziców z obojga stron

PIĄTEK – 26 czerwca 2020 r.

godz. 7.00  + Marek Szablewski – m-c po pogrzebie
godz. 18.00  + ks. Jan Ochoński orrionista l. 85, 65 profesji zakonnej, 51 lat kapłaństwa

SOBOTA – 27 czerwca 2020 r.

godz. 7.00 + Helena Szyca 30 dni po pogrzebie
godz. 18.00  + Jan i Franciszka(k) Warmbier oraz Wanda i Jan

NIEDZIELA– 28 czerwca 2020 r. XIII Nidziela Zwykła

godz. 8.00     + Roman Świerzewski, rodzice z obojga stron i rodzeństwo
godz. 10.00    16 rocznica śmierci męża Wacława Błaszkowskiego
godz. 12.00  +Henryk Cichoń w 11 rocz. śm. Mariola w 2 rocz. śm. oraz rodziców i rodzeństwo z obojga stron
godz. 18.00   + Maria Ostaszyk w 1 rocz. śm. oraz Marian Ostaszyk
 
Nabożeństwa czerwcowe po wieczornej Mszy św.

 

 07 czerwca 2020 - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Znak  krzyża, który czynimy  jest najprostszym  wyznaniem  wiary  w  Trójcę  Przenajświętszą. Tym  znakiem  rozpoczynamy  zawsze  Eucharystię, która  wprowadza  nas   w komunię, jaka istnieje  między Ojcem i Synem w  Ich  Duchu  miłości. Prośmy Trój jedynego Boga, aby tak  przemieniał  nasze  serca, byśmy  stali  się  prawdziwymi  apostołami  jedności  i  miłości  na  drogach  naszego  życia.
 2. Dziś  po  mszy  św.  o  godz.  12.00   spotkanie   rodziców  dzieci  przygotowujących  się  do   I  Komunii św. w  celu  omówienia  bieżących  spraw.
 3. We czwartek  Uroczystość   Najświętszego  Ciała  i  Krwi  Chrystusa – Boże  Ciało. Nie  będzie  procesji  miejskiej  do  czterech  ołtarzy. Msze  św  W naszej  parafii   będą  o  godz. 8.00; 10.00 – z procesją wewnątrz  świątyni  i  o  godz. 18.00.
 4. Zachęcamy  do  uczestnictwa  we  mszach  św.  odprawianych  w  naszej   parafii  szczególnie   w  codziennych   nabożeństwach  czerwcowych  po mszy  św.  o  godz. 18.00.
 5. W  kiosku  parafialnym  jest do  nabycia    Gość  Niedzielny i  inne  czasopisma.
 6. Wszystkim solenizantom i  jubilatom  nadchodzącego tygodnia, parafianom i gościom  odwiedzającym  nasze  miasto  życzymy  obfitości  łask płynących  od  Serca  Jezusowego, opieki  Matki  Bożej  Malborskiej  i  wstawiennictwa  świętych patronów.
 7. W  zakrystii można  składać  podpisy pod  petycją  aby  ogłosić Matkę  Bożą Malborską  jako  Patronkę Miasta  Malborka.
 8. W  tym tygodniu  zmarli  nasi   parafianie:  Stefan   Brzozowski,  lat-87 i Jerzy  Dombrowski   lat -64. Wieczny odpoczynek  racz  im  dać   Panie……
 
 W   tygodniu  wspominamy:
 • w poniedziałek – wspomnienie  św. Jadwigi  Królowej;  
 • w  czwartek  Uroczystość    Bożego  Ciała;
 • w piątek wspomnienie błogosławionych męczenników Władysława Demskiego, kapłana   i  towarzyszy  -  patrona    kapłanów  diecezji  elbląskiej;   
 • w  sobotę wspomnienie  św.  Antoniego  z  Padwy, kapłana i  doktora  Kościoła.

 

 31 maja 2020 - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy.
 2. Od tego tygodnia czynna będzie kancelaria parafialna z zachowaniem wszystkich przepisów sanitarnych. Przychodzimy w maseczkach. Wznawiamy od przyszłej niedzieli modlitwę za zmarłych w rocznych wypominkach o godz. 9.35. Zniesiony jest limit wiernych w kościele obowiązkowo zakładamy maseczki i mały dystans od siebie.
 3. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 4. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Polecamy wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 5. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, odmawiając Litanię do Serca Pana Jezusa.
 6. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ze względu na pojawienie się coronavirusa w powiecie malborskim  nie udamy się do chorych z posługą. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 17.15.
 8. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
 9. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.
 10. Za tydzień z niedzielę zapraszamy rodziców przygotowujących się do I kom. Św. na spotkanie po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele w celu omówienia i ustalenia nowego terminu komunii św.
 11. W sklepiku parafialnym do nabycia czasopisma nowy Gość Niedzielny i Różaniec oraz ciekawe albumy i cegiełki na renowację świątyni. Z tacy na renowację zebraliśmy kwotę 2761zł.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Edward Sworzyjonek l.84, Krzysztof Krysik l.38, Sabina Kruk l.90. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa
 • 5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

INTENCJE  MSZALNE  NADCHODZĄCEGO  TYGODNIA:

PONIEDZIAŁEK – 01 czerwiec 2020 r. NMP Matki Kościoła

godz. 7.00 + Mystek Czesław – od chrześniaka Mirka z rodziną
godz. 18.00 + Danuta Bernacka - 9 gregoriańska

WTOREK – 02 czerwiec 2020r.

godz. 7.00 + Danuta Bernacka - 10 gregoriańska
godz. 18.00  + Jadwiga Podlewska w 4 rocz. śm.

ŚRODA – 03 czerwiec 2020 r.

godz. 7.00 + Krzysztof Ciachorowski w 6 rocz. śm. oraz Józef i Krystyna Ciachorowscy
godz. 18.00  + Danuta Bernacka - 11 gregoriańska

CZWARTEK – 04 czerwiec 2020 r. I czwartek m-ca

godz. 7.00     + Danuta Bernacka - 12 gregoriańska
godz.18.00   + Rozalia, Władysław i Bolesław w 23 rocz. śm.

PIĄTEK – 05 czerwiec 2020 r. I piątek m-ca

godz. 7.00  + Danuta Bernacka - 13 gregoriańska
godz. 18.00 + Marianna i Franciszek Mroczkowscy oraz za ich dzieci, wnuki i rodziców z obojga stron

SOBOTA – 06 czerwiec 2020r. I sobota m-ca

godz. 7.00 + Rozalia Michel, Władysław, Bolesław, Janina i Czesław
godz. 18.00 + Danuta Bernacka 14 gregoriańska

NIEDZIELA – 07czerwiec 2020 r. Uroczystość Trójcy Przenajświetszej.

godz. 8.00  + Danuta Bernacka - 15 gregoriańska
godz. 10.00  Za Parafian
godz. 12.00  + Tadeusz Plutowski w 25 rocz. śm.
godz. 18.00 + Gertruda, Leon,Henryk, Zdzisław z rodziny Pestka

Nabożeństwa czerwcowe po wieczornej Mszy św.

 

 10 maja 2020 - V Niedziela WIELKANOCY

 1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba.
 2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka.
 3. W sobotę, 16 maja przypada rocznica kanonizacji naszego Założyciela św. A. Orione.
 4. W kościele może być jednorazowo wraz z obsługą do 69 osób i zachowujemy odległość 2m od siebie oraz obowiązkowo maseczki.
 5. Nabożeństwa majowe tylko po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do nabożeństw w gronie rodzinnym, by modlić się za siebie. Prosimy w szczególny sposób o deszcz i ustanie pandemii.
 6. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej szczególnie Gościa Niedzielnego oraz cegiełek na renowacje naszej świątyni. Za tydzień taca niedzielna na inwestycje naszej świątyni.
 7. Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela w Malborku informuje, że od grudnia 2019 trwają prace projektowe dotyczące opracowania dokumentacji konserwatorsko-budowlanej wraz z przeprowadzeniem niezbędnych badań konserwatorskich kościoła – planowany termin zakończenia maj 2020.

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że Sponsorami powyższych prac są: PZU i Alior Bank.

Odeszli do Pana z naszej wspólnoty Parafialnej: Stanisław Sołtys l.72, Leszek Szmyt l.83, Stefania Grabowska l.85. Wieczny odpoczynek ...

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 14 V – św. Maciej Apostoł (†około 50, według innych 80), jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza.
 • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski.

 

WSKAZANIA BISKUPA ELBLĄSKIEGO NA MAJ 2020

DUSZPASTERSTWO CHORYCH

1.  Odwiedzanie chorych

Zgodnie z przyjętym zwyczajem ksiądz odwiedza chorych w pierwszy piątek miesiąca. W związku z epidemią należy zrezygnować z niekoniecznych odwiedzin. Odwiedzamy chorych na każdorazową wyraźną ich prośbę. Przychodząc do domu chorego ksiądz używa maseczki.

2.  Sakrament pokuty chorych

Sakramentu pokuty udziela się zachowując odpowiednią odległość od chorego, ale dbając też o dyskrecję spowiedzi.

3.  Sakrament namaszczenia chorych

Po odbyciu spowiedzi, o ile jest taka potrzeba, udziela się choremu sakramentu namaszczenia. Olej chorych został pobłogosławiony w Wielki Czwartek. Jeśli olej nie dotarł do parafii, wówczas można posłużyć się olejem roślinnym, przede wszystkim z oliwek, który ksiądz wcześniej pobłogosławi [zob. Modlitwa błogosławieństwa oleju, w: Sakramenty chorych. Obrzędy i duszpasterstwo, nr 210].

4.  Odpust na czas pandemii

Papież Franciszek udzielił na czas epidemii odpustu zupełnego następującym osobom:

I. zarażonym koronawirusem, przebywającym na kwarantannie, pracownikom służby zdrowia, rodzinom osób chorych.

II. umierającym, zwłaszcza gdy nie mogli wyspowiadać się i przyjąć sakramentu namaszczenia chorych oraz Komunii św. w formie Wiatyku.

III. modlącym się przed Najświętszym Sakramentem, odprawiającym także w warunkach domowych: Drogę Krzyżową, różaniec, czytającym przez pół godziny Pismo Święte.

Warunkiem uzyskania odpustu jest modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyznanie wiary, choćby w formie skróconej i spontanicznej np. Wierzę w Ciebie Chryste.

ŚRODKI DEZYNFEKCJI W KOŚCIOŁACH

5.  W zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej powinien znajdować się płyn do dezynfekcji rąk dla księży, posługujących oraz interesantów.

6. Przy wejściu lub w przedsionku kościoła dobrze byłoby zainstalować urządzenie [dozownik, automat] do bezdotykowej dezynfekcji rąk dla przychodzących i wychodzących. Wiemy bowiem, że epidemia będzie trwała jeszcze przez dłuższy czas.

7.  Po nabożeństwie należy zdezynfekować ławki kościelne używając np. płynu do dezynfekcji albo ściereczek nawilżonych płynem dezynfekującym.

8. Uczestników nabożeństw i ministrantów obowiązuje używanie maseczek.

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

9. Nabożeństwo majowe, podobnie jak inne nabożeństwa, należy odprawiać w kościołach. Zachęcam do śpiewu suplikacji Święty Boże w ramach tego nabożeństwa.

APEL O DALSZĄ OSTROŻNOŚĆ

Pamiętajmy, że zagrożenie epidemią trwa. Zwiększa się ono, gdy spotykamy się z nowymi w naszym środowisku osobami, tzn. kimś z zewnątrz, spoza naszego domu, mieszkania. Dlatego dbajmy o to, aby nie organizować niekoniecznych spotkań, choć może jest to trudne. Trzeba ufać zaleceniom epidemiologów.

+Jacek Jezierski – biskup elbląski

Elbląg, dn. 26 kwietnia 2020

INTENCJE  MSZALNE  NADCHODZĄCEGO  TYGODNIA:

PONIEDZIAŁEK– 11 maja 2020r.

godz. 7.00  Za Parafian
godz. 18.00 + Zenon Dajksler m-c po pogrzebie

WTOREK – 12 maja 2020 r.

godz. 7.00    
godz. 18.00  + Emil Otocki w 4 rocz. śm.

ŚRODA – 13  maja 2020r.

godz. 7.00
godz. 18.00  + Zofia Myszak

CZWARTEK – 14 maja 2020 r.

godz. 7.00 O Boże błogosławieństwo dla dzieci i powrót do wiary
godz.18.00   + Anna Gołębiewska m-c po pogrzebie

PIĄTEK – 15 maja 2020 r.

godz. 7.00  + Wiesław i Andrzej Dudek
godz. 18.00  + Gabriela Sikora w 1 rocz. śm. z okazji dnia Matki

SOBOTA – 16 maja 2020 r. Rocznica kanonizacji św. A. Orione

godz. 7.00 W intencji Zgromadzenia ks. Orionistów
godz. 18.00  W intencji Radia Maryja, TV Trwam i Ojczyzny

NIEDZIELA – 17 maja 2020 r. IV Nidziela Wielkanocna

godz. 8.00 + Janina w 10 rocz. śm. i Roman Korpak i za rodziców z obojga stron
godz. 10.00  Za Parafian
godz. 12.00  + Jadwiga, Teresa, Maksymilian i zmarłych z rodziny Kruczkowskich.
godz. 18.00 + Tomasz Pawlik m-c po pogrzebie

69 osób w kościele obowiązkowo maseczki

 

 03 maja 2020 - IV Niedziela WIELKANOCY

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne szczególnie modlimy się do naszej Rodziny Oriońskiej. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.
 2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
 3. W kościele może być jednorazowo wraz z obsługą do 69 osób i zachowujemy odległość 2m od siebie oraz obowiązkowo maseczki.
 4. Nabożeństwa majowe będą tylko po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do nabożeństw w gronie rodzinnym, by modlić się za siebie. Prosimy w szczególny sposób o deszcz i ustanie pandemi.
 5. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej szczególnie Gościa Niedzielnego.
 6. Na stoliku wyłożone są foldery informujące o szkole Katolickiej w Malborku.
 7. Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela w Malborku informuje, że od grudnia 2019 trwają prace projektowe dotyczące opracowania dokumentacji konserwatorsko-budowlanej wraz z przeprowadzeniem niezbędnych badań konserwatorskich kościoła – planowany termin zakończenia maj 2020.

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że Sponsorami powyższych prac są: PZU i Alior Bank.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 6 V – św. św. Apostołowie Filip (†81-96) i Jakub (†62), należeli do Dwunastu Apostołów.
 • 8 V – św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

 

Wskazania Biskupa Elbląskiego [maj 2020]

DUSZPASTERSTWO CHORYCH

Odwiedzanie chorych

 • Zgodnie z przyjętym zwyczajem ksiądz odwiedza chorych w pierwszy piątek miesiąca. W związku z epidemią należy zrezygnować z niekoniecznych odwiedzin. Odwiedzamy chorych na każdorazową wyraźną ich prośbę. Przychodząc do domu chorego ksiądz używa maseczki.
Sakrament pokuty chorych
 • Sakramentu pokuty udziela się zachowując odpowiednią odległość od chorego, ale dbając też o dyskrecję spowiedzi.
Sakrament namaszczenia chorych
 • Po odbyciu spowiedzi, o ile jest taka potrzeba, udziela się choremu sakramentu namaszczenia. Olej chorych został pobłogosławiony w Wielki Czwartek. Jeśli olej nie dotarł do parafii, wówczas można posłużyć się olejem roślinnym, przede wszystkim z oliwek, który ksiądz wcześniej pobłogosławi [zob. Modlitwa błogosławieństwa oleju, w: Sakramenty chorych. Obrzędy i duszpasterstwo, nr 210].
ODPUST NA CZAS PANDEMII
 
Papież Franciszek udzielił na czas epidemii odpustu zupełnego następującym osobom:
 • zarażonym koronawirusem, przebywającym na kwarantannie, pracownikom służby zdrowia, rodzinom osób chorych.
 • umierającym, zwłaszcza gdy nie mogli wyspowiadać się i przyjąć sakramentu namaszczenia chorych oraz Komunii św. w formie Wiatyku.
 • modlącym się przed Najświętszym Sakramentem, odprawiającym także w warunkach domowych: Drogę Krzyżową, różaniec, czytającym przez pół godziny Pismo Święte.

Warunkiem uzyskania odpustu jest modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyznanie wiary, choćby w formie skróconej i spontanicznej np. Wierzę w Ciebie Chryste.

ŚRODKI DEZYNFEKCJI W KOŚCIOŁACH

 • W zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej powinien znajdować się płyn do dezynfekcji rąk dla księży, posługujących oraz interesantów.
 • Przy wejściu lub w przedsionku kościoła dobrze byłoby zainstalować urządzenie [dozownik, automat] do bezdotykowej dezynfekcji rąk dla przychodzących i wychodzących. Wiemy bowiem, że epidemia będzie trwała jeszcze przez dłuższy czas.
 • Po nabożeństwie należy zdezynfekować ławki kościelne używając np. płynu do dezynfekcji albo ściereczek nawilżonych płynem dezynfekującym.
 • Uczestników nabożeństw i ministrantów obowiązuje używanie maseczek.

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

 • Nabożeństwo majowe, podobnie jak inne nabożeństwa, należy odprawiać w kościołach. Zachęcam do śpiewu suplikacji Święty Boże w ramach tego nabożeństwa.

APEL O DALSZĄ OSTROŻNOŚĆ

Pamiętajmy, że zagrożenie epidemią trwa. Zwiększa się ono, gdy spotykamy się z nowymi w naszym środowisku osobami, tzn. kimś z zewnątrz, spoza naszego domu, mieszkania. Dlatego dbajmy o to, aby nie organizować niekoniecznych spotkań, choć może jest to trudne. Trzeba ufać zaleceniom epidemiologów.

+Jacek Jezierski – biskup elbląski

Elbląg, dn. 26 kwietnia 2020

INTENCJE  MSZALNE  NADCHODZĄCEGO  TYGODNIA:

PONIEDZIAŁEK – 04 maja 2020r.

godz. 7.00   Za Parafian
godz. 18.00  + Leokadia Flisikowska-Lorenc m-c po pogrzebie

WTOREK – 05 maja 2020 r.

godz. 7.00  + Leszek Kownacki, Janina Kownacka w 18 rocz. śm.
godz. 18.00  O nowe powołania w kościele, szczególnie do naszej Rodziny Oriońskiej i za wszystkich kapłanów prosząc o świętość żyycia i gorliwość w posłudze

ŚRODA  – 06 maja 2020r.

godz. 7.00  
godz. 18.00  + Genowefa Matuszewska w 1 rocz. śm.

CZWARTEK – 07 maja 2020 r.  I czwartek m-ca

Godz. 7.00 15 rocznica świeceń kapłańskich syna ks. Remigiusza Błaszkowskiego
godz.18.00   + Stanisława(k) i Ludwik Dłusscy i ich synowie oraz córka Alina

PIĄTEK – 08 maja 2020 r.

godz. 7.00 + Stanisław Pielecki, Stanisław i Zofia Pieleccy
godz. 18.00  + Zofia i Stefan Buńka, za córkę Stefanię i  Barbarę oraz wnuka Piotra

SOBOTA – 09 maja 2020 r.

godz. 7.00  + Jadwiga Zdziebłowska – od siostry z rodziną
godz. 18.00  + Jelinek Zofia w 3 rocz. śm.

NIEDZIELA – 10 maja  2020 r.  V Niedziela Wielkanocna

godz. 8.00     + Czesława(k) Skibińska, Szczepan, Zygmunt, Wiesława(k)
godz. 10.00    W 12 rocznicę świeceń kapłańskich syna ks. Andrzeja Błaszkowskiego
godz. 12.00  + Ireneusz Siłakowski w 1 rocz. śm.
godz. 18.00   + Władysław, Elżbieta, Marian, Piotr z roziny Kaznowskich

Na Mszy św. do 69 osób, obowiązkowo maseczki

 

 19 kwietnia 2020 - II Niedziela WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.
 2. Przestrzegamy wszystkich  przepisów sanitarnych, zaleceń  władz kościelnych i państwowych. Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. i nabożeństw w mediach.
 3. Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela w Malborku informuje, że od grudnia 2019 trwają prace projektowe dotyczące opracowania dokumentacji konserwatorsko-budowlanej wraz z przeprowadzeniem niezbędnych badań konserwatorskich kościoła – planowany termin zakończenia maj 2020.
 4. Z przyjemnością pragniemy poinformować, że Sponsorami powyższych prac są: PZU i Alior Bank.

Odeszli do Pana z naszej wspólnoty: +Tomasz Sowirko l. 49, Anna Gołębiewska l. 86, Bartecka Janina l.85. Wieczny odpoczynek ......

 Wskazania Biskupa Elbląskiego [18 kwietnia 2020]

 1. Liczba osób podczas nabożeństw. Od 20 kwietnia br. [poniedziałek] obowiązują nowe bardziej liberalne przepisy sanitarne, określające liczbę uczestników nabożeństw w kościołach. Odtąd liczbę uczestników ustalamy dzieląc wewnętrzną powierzchnię kościoła przez 15 [jedna osoba na 15 m²]. W tej liczbie mieszczą się: księża, wierni oraz obsługa nabożeństwa [organista, kościelny, ministranci]. Oprócz celebransa, wszyscy używają maseczek.
 2. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Zwalniam od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy do Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, tj. do niedzieli 24 maja br. włącznie, następujące osoby: chorych, zagrożonych chorobą, przebywających na kwarantannie, pracujących w niedzielę, starszych, nie czujących się dobrze, a także tych, dla których nie znajdzie się miejsce w świątyni [kan. 87 § 1 oraz 1245 KPK].
 3. Transmisje nabożeństw. Pozostających w domu zachęcam do korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych oraz internetowych Mszy i nabożeństw. Przy tej okazji dziękuję za dotychczasowe zdalne uczestnictwo w modlitwie Kościoła oraz cierpliwość w znoszeniu niedogodności i ograniczeń. Dziękuję także organizatorom transmisji, zwłaszcza prowadzonych przez parafie za pomocą internetu.
 4. Można udzielać chrztu i błogosławić małżeństwa, ale przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych. Dobrze byłoby, gdyby podczas głównej czynności chrztu [zbliżając się do dziecka i rodziców] lub błogosławienia małżeństwa, kapłan występował w maseczce. Należy jednak brać pod uwagę, że obowiązujące dziś przepisy zabraniają organizowania przyjęć, chrzcin i wesel.
 5. Należy spowiadać w stałych, wyznaczonych terminach. Dla bezpieczeństwa podczas spowiedzi kapłan i penitent korzystają z maseczek. W sytuacji zagrożenia chorobą lub śmiercią, gdy nie ma możliwości spowiedzi, należy wzbudzić żal za grzechy, motywowany miłością i szacunkiem wobec Boga. Taki żal, zwany doskonałym, gładzi grzechy. Później jednak, gdy będzie to możliwe, grzechy należy wyznać podczas spowiedzi.
 6. Niemożność przyjęcia Komunii św. w czasie epidemii w pierwszy piątek lub sobotę miesiąca, nie przerywa ciągłości powyższych praktyk. Należy tylko później uzupełnić brakujące miesiące.
 7. W czasie trwania epidemii zachęcam do przyjmowania Komunii św. na rękę. Odsłaniamy usta w taki sposób żeby nie dotknąć rękami zewnętrznej strony maseczki. Wyciągamy lewą otwartą dłoń. Kapłan lub szafarz kładzie na nią Komunię św. Wówczas prawą dłonią bierzemy Ciało Pańskie do ust, spożywamy na miejscu i dopiero odchodzimy.
 8. Przepisy sanitarne, dotyczące liczby uczestników nabożeństw, odnoszą się także do Mszy pogrzebowej. Wprowadzenie trumny do kościoła jest możliwe jeśli nie zabraniają tego przepisy. Dla bezpieczeństwa ksiądz i organista na cmentarzu powinni używać maseczek.
 9. Wobec interesantów w zakrystii i kancelarii ksiądz występuje w maseczce.
 10. Podczas Mszy kolektor zbiera ofiary na tacę lub do puszki w maseczce i rękawiczkach. Można je również składać do osobnych skarbon w kościele, albo przesyłać na konto parafii. Proszę o materialne wsparcie parafii, aby mogły one funkcjonować, a także o wsparcie dzieł diecezjalnych, a zwłaszcza seminarium duchownego w Elblągu.
 11. Od 5 lat w parafiach diecezji rozprowadzany jest tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”. Bardzo proszę, aby w czasie epidemii nie utracić kontaktu z prasą katolicką.
 12. Nie pochwalam akcji duszpasterskich przeprowadzonych w Wielkim Tygodniu w niektórych parafiach diecezji wbrew moim wcześniejszym wskazaniom.
 13. Nie możemy utracić czujności, gdyż zmagamy się z poważnym zagrożeniem zdrowia i życia. W tym zmaganiu wspomagajmy siebie nawzajem.

 

+Jacek Jezierski – biskup elbląski

Elbląg, dn. 18 kwietnia 2020 r.

 

INTENCJE  MSZALNE  NADCHODZĄCEGO  TYGODNIA: 

PONIEDZIAŁEK– 20 kwietnia 2020r. 

godz. 7.00     + Zofia Manikowska w 20 rocz. śm., Jan Manikowski w 50 rocz. śm. oraz rodzice z obojga stron 
godz. 18.00  + Zofia Stawicka m-c po pogrzebie 

WTOREK – 21 kwietnia 2020 r. 

godz. 7.00     + Krystian Kąkol; za zmarłych i wszystkie osoby żyjące z rodziny Majewskich, Mazur i Służewskich 
godz. 18.00  + Roman Szablewski w 1 rocz. śm., Zofia Szablewska w 22 rocz. śm. oraz Mieczysław Drabik w 20 rocz. śm. 

ŚRODA – 22 kwietnia 2020r. 

godz. 7.00 + Genowefa Matuszewska w 1 rocz. śm. 
godz. 18.00  + Jan Karaś w m-c po pogrzebie 

CZWARTEK – 23 kwietnia 2020 r.  

godz. 7.00 + ks. Gilfredo Buglioni orionista, włochy l. 95, 79 lat profesjii, 69 kapłaństwa 
godz.18.00   + W intencji operacji i uleczenia z choroby nowotworowej siostry Doroty oraz opiekę i potrzebne łaski dla całej rodziny za wstawiennictwem sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 

PIĄTEK – 24 kwietnia 2020 r.  

godz. 7.00  + Genowefa Matuszeska  w 1 rocz. śm. 
godz. 18.00  + Jan Jelinek w 1 rocz. śm. 

SOBOTA –25 kwietnia 2020 r.  

godz. 7.00 + ks. Giuliano Baldi, orionista, włochy, l. 81, 62 profesji, 52 lat kapłaństwa 
godz. 18.00  Imieninowa ks. Marek Majdan 

NIEDZIELA – 26 kwietnia 2020 r.  

godz. 8.00     + Grzegorz Dąbrowski, Edwin Szypulski, Adelajda i Władysław Dąbrowscy i dziadków z obojga stron 
godz. 10.00  Za Parafian 
godz. 12.00  + Henryk Otta w 1 rocz. śm. 
godz. 18.00   + Anna i Szczepan Łupaczewscy oraz dziadków z obojga stron

 

 12 kwietnia 2020 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym podczas trwającej pandemii.
 2. Przestrzegamy wszystkich surowych przepisów sanitarnychzaleceń  władz kościelnych i państwowych. Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. i nabożeństw w mediach. Porządek Mszy św. w Święta Wielkanocne jak w niedzielę. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje – do 5 osób.
 3. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych.
 4. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.
 5. Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela w Malborku informuje, że od grudnia 2019 trwają prace projektowe dotyczące opracowania dokumentacji konserwatorsko-budowlanej wraz z przeprowadzeniem niezbędnych badań konserwatorskich kościoła – planowany termin zakończenia maj 2020.

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że Sponsorami powyższych prac są: PZU i Alior Bank.

Wskazania Biskupa Elbląskiego [4 kwietnia 2020]

1. PRZEDŁUŻENIE DYSPENSY OD OBOWIĄZKU NIEDZIELNEGO:
W związku z niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia i życia, które nadal niesie epidemia, zwalniam katolików diecezji elbląskiej i przebywających na jej terenie z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. do dnia 19 kwietnia br. [Niedziela Miłosierdzia Bożego włącznie]. Udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia nie był i nie jest obowiązkowy. Polecam, aby dla dobra własnego i bliskich przez czas epidemii pozostawać w domu i nie organizować spotkań gromadzących rodzinę, przyjaciół itp. [dyspensa kan. 87 § 1 oraz 1245 KPK].

2. KOMUNIA ŚWIĘTA W WIELKI CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTĘ
Zgodnie z odwieczną dyscypliną i praktyką Kościoła Komunia św. w Wielki Czwartek i Wielki Piątek jest zanoszona jedynie chorym i umierającym, a w Wielką Sobotę wyłącznie umierającym.

3. PRZYPOMNIENIE:
Nie organizujemy poświęcenia palm i procesji. Rezygnujemy z:
• ucałowania krzyża w Wielki Piątek
• adoracji przy Ciemnicy i Grobie Pańskim
• poświęcenia pokarmów
• rozpalania ogniska w Wielką Sobotę oraz procesji rezurekcyjnej.

4. ŚNIADANIE WIELKANOCNE
Śniadanie wielkanocne rozpoczynamy w domach od zapalenia świecy ustawionej na stole oraz modlitwy Ojcze nasz. Wówczas jeden z uczestników posiłku wypowiada słowa: Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!, a pozostali odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!

5. TRANSMISJE NABOŻEŃSTW
Zachęcam do korzystania z transmisji [radiowych, internetowych i telewizyjnych] nabożeństw emitowanych w stacjach ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych w Wielkim Tygodniu i w Wielkanoc.

Przestrzeganie surowych przepisów sanitarnych pomoże nam ochronić życie nie tylko starszych i chorych, ale również młodych i zdrowych. Zły czas minie. „Od powietrza, głodu, ognia i wojny – zachowaj nas Panie”.

 +Jacek Jezierski – biskup elbląski

W Liturgii Wielkiego Piątku wskazane jest dodanie w Modlitwie Powszechnej poniższego wezwania (według Dekretu Stolicy Apostolskiej z dnia 4 kwietnia 2020 r.)
 
IX b. ZA UDRĘCZONYCH W OKRESIE EPIDEMII Módlmy się za wszystkich udręczonych trwającą epidemią, * aby nasz Bóg i Pan przywrócił chorym zdrowie, * dał siły tym, którzy się nimi opiekują, * pocieszył płaczące rodziny, *a zmarłym dał pełnię odkupienia. Modlitwa w ciszy, potem kontynuuje Wszechmogący wieczny Boże, w Tobie słaba ludzkość ma najlepszą obronę, † prosimy Cię, wejrzyj łaskawie na znużenie Twoich dzieci, które przygniata boleść gwałtownego utrapienia; * w Twojej łasce ulżyj cierpieniu chorych; udziel sił tym, którzy im służą; daj wieczny odpoczynek zmarłym i spraw, aby w tych nieszczęśliwych dniach wszyscy mogli odnaleźć pociechę w Twoim miłosierdziu. Przez Chrystusa, Pana naszego. W. Amen.
 
Poniżej także Modlitwa błogosławienia pokarmów na stole paschalnym:
 
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM  W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Źródło: „Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich”, t. 2, Katowice 2001, nry 1347-1350
 1. Ojciec rodziny zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:  Chrystus zmartwychwstał. Alleluja. Wszyscy odpowiadają:  Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.
 2. Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego. "Zawsze się radujcie. Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan. Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was."  (1 Tes 5, 16-18)   Albo: "Nie troszczcie się i nie mówcie: co będziemy jeść? Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza. Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się i nie mówicie: co będziemy  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód  o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane."  (Mt 6, 31 ab.32b-33)
 3. Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:  Módlmy się.     Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy  z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz  i królujesz na wieki wieków. AME

INTENCJE  MSZALNE  NADCHODZĄCEGO  TYGODNIA:

PONIEDZIAŁEK– 13 kwietnia 2020r. Oktawa Wielkanocy

godz. 8.00     + Henryk, Jerzy, Jan i rodzice z obojga stron
godz. 10.00   + Stefania, Czesław, Jerzy Kot oraz Marian Szponar
godz. 12.00    + Irena Miśkowicz w 9 rocz. śm
godz. 18.00     + Leopold Krasiński 

WTOREK – 14 kwietnia 2020 r.

godz. 7.00     + Helena i Władysław Pawlak
godz. 18.00  + Danuta Musiał w m-c po pogrzebie

ŚRODA  – 15 kwietnia 2020r.

godz. 7.00  + Maria Worożańska m-c po pogrzebie
godz. 18.00  + Edward Greczko w 11 rocz. śm. oraz rodzice z obojg stron i rodzeństwo

CZWARTEK – 16 kwietnia 2020 r.

godz. 7.00 + Halina Malinowska w 30 dni po pogrzebie 
godz.18.00   W intencji Radia Maryja, TV Trwam i Ojczyzny

PIĄTEK – 17 kwietnia 2020 r.

godz. 7.00 + Jan, Anna, Jerzy Kremp i zmarłych z rodzin z obojga stron oraz Janusz i ks. Józef
godz. 18.00  + Wiesław Sokołowski w 7 rocz. śm. oraz rodziców z obojga stron

SOBOTA – 18 kwietnia 2020 r. 

godz. 7.00  + Zdzisława Perkowska – od bratowej Jadwigi Perkowskiej
godz. 18.00  + Witold Dąbrowski w 11 rocz. śm.

NIEDZIELA – 19 kwietnia  2020 r. Niedziela Miłosierdzia Bożego

godz. 8.00  + Leopold Krasiński – od Parafii
godz. 10.00    Za Parafian
godz. 12.00  + Marzena Wojdan, Leokadia Wasilewska w 40 rocz. śm., + Marianna Jakusik 30 dni po pogrzebie
godz. 18.00 + Irena i Stanisław Dąbrowscy oraz zmarli z obojga stron

Na Mszy św. do 5 osób, pierwszeństwo uczestnicy zamówionej intencji

 

05 kwiecień 2020 r. - NIEDZIELA PALMOWA 

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Błogosławieństwo palm bez pokropienia wodą święconą. Zachowujemy bezpieczną odległość  w kościele - do 5 osób.
 2. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Świtowy Dzień Młodzieży.
 3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne w bogatej liturgii tego okresu. Zachęcamy korzystania z dyspensy i uczestnictwa z przekazów medialnych.
 4. Nie będzie poświecenia pokarmów w Wielką Sobotą.
 5. NIEDZIELA WIELKANOCNA - nie ma procesji rezurekcyjnej, śniadanie wielkanocne rozpoczynamy w domach od zapalenia świecy ustawionej na stole oraz modlitwy Ojcze nasz, wówczas głowa rodziny wypowiada słowa: Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!, a pozostali odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!
 6. Zachęcam do korzystania z transmisji Mszy św. i nabożeństw w mediach. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
 7. I Komunia św. ze względu na panującą epidemie wstrzymana. Po ustaniu epidemii ustalimy nowy termin.
 8. W  sklepiku  można nabyć album  o  Słudze  Bożym  kard. Stefanie Wyszyńskim  i  cegiełki  na  renowację  naszego  kościoła. Gość Niedzielny wstrzymał dystrybucję. Dostępny online na stronie Kurii Elbląskiej do pobrania.
 9. Serdecznie apelujemy do wiernych naszej parafii o możliwość odpisu 1% podatku z roku 2019 z przeznaczeniem na planowany remont naszej świątyni.
 10. Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela w Malborku informuje, że od grudnia 2019 trwają prace projektowe dotyczące opracowania dokumentacji konserwatorsko-budowlanej wraz z przeprowadzeniem niezbędnych badań konserwatorskich kościoła – planowany termin zakończenia maj 2020.
Z przyjemnością pragniemy poinformować, że Sponsorami powyższych prac są: PZU i Alior Bank.
 
Odeszli do Pana z naszej wspólnoty Parafialnej:  +Leokadia Flisikowska-Lorenc l.90,  + Ryszard Dajksler l. 84. Wieczny odpoczynek......

INTENCJE  MSZALNE  NADCHODZĄCEGO  TYGODNIA:

PONIEDZIAŁEK – 06 kwietnia 2020r.

godz. 7.00 + Jadwiga Kiełkowska w 18 rocz. śm. jej męża Tadeusza i synów Edmunda i Ryszarda, bratową Irenę i jej syna Tadeusza
godz. 18.00  + Kazimiera(k), Stanisław i Zbigniew Czerwińscy, Wacława(k) Bożena, Władysław Radeccy

WTOREK – 07 kwietnia 2020 r.

godz. 7.00  + Barbara Piotrowska 30 dni po pogrzebie
godz. 18.00  + Stefania Sączawa w 14 rocz. śm.

ŚRODA – 08 kwietnia 2020r.

godz. 7.00 + Aleksander Skowroński m-c po pogrzebie
godz. 18.00  + Mariola Pyra, Zenobiusz Tetkowski i zmarłych z rodziny Wołoszyk

CZWARTEK – 09 kwietnia 2020 r. Wielki Czwartek

godz. 18.00   Msza św. Wieczerzy Pańskiej

PIĄTEK –10 kwietnia 2020 r. Wielki Piątek

godz. 18.00  Liturgia Męki Pańskiej

SOBOTA – 11 kwietnia 2020 r. Wielka Sobota

godz. 18.00  Wigilia Paschalna

NIEDZIELA – 12 kwietnia 2020 r. Zmartwychwstanie Pańskie

godz. 8.00  Za Parafian
godz. 10.00  + Bolesław Kamieniarz w 3 rocznicę śmierci
godz. 12.00  dziękczynna za 30 lat zawarcia sakramentu małżeństwa Anny i Krzysztofa Dylewskich z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Njaświetszej dla jubilatów i całej rodziny
godz. 18.00 + Stanisława(k) i Józef Sawirsscy oraz zmarłe dzieci

PONIEDZIAŁEK  - 13 kwietnia 2020 Oktawa Wielkanocny

godz. 8.00 + Henryk, Jerzy, Jan i rodzice z obojga stron
godz. 10.00 + Stefania, Czesław, Jerzy Kot oraz Marian Szponar
godz. 12.00 + Irena Miśkowicz w 9 rocz. śm.
godz. 18.00 + Leopold Krasiński
bez procescji rezurekcyjnej - do 5 osób - pierwszeństwo dla uczestników intencji.

 

29 marzec 2020 r. - V Niedziela Wielkiego Postu
 
 1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości.
 2. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć.Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.
 3. Zachecamy wiernych do korzystania z Mszy sw. i nabożeństw w mediach. Na Mszy św. pierwszeństwo dla tych, którzy zamówili intencje do 5 osób.
 4. Ostatna Droga  Krzyżowa  Wielkiego  Postu  w piątek  o  godz. 17.15 tylko dla dorosłych do 5 osób a Gorzkie Żale  odwołane.
 5. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski, szczególnie o ustanie epidemi i pomoc dla wszystkich służb, które walczą z epidemią.
 6. Komunia św. ze wzgledu na panującą epidemie wstrzymana. Po ustaniu epidemi ustalimy nowy termin.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piatek i sobota miesiąca. Ze względu na pandemie nie udamy się do chorych i nie bedzie nabożeństw.
 8. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową.Rezygnujemy z procesji w kościele i poza kościołem - poświecenie palm tylko znakiem krzyża, bez wody święconej, ze względu na panującą sytuację. Korzystajmy z dyspensy i mediów.
 9. W  sklepiku  można nabyć album  o  Słudze  Bożym  kard. Stefanie Wyszyńskim  i  cegiełki  na  renowację  naszego  kościoła.Gość Niedzielny wstrzymał dystrybucję. Dostępny online na stronie Kurii Elbląskiej do pobrania.
 10. Serdecznie apelujemy do wiernych naszej parafii o możliwość odpisu 1% podatku z roku 2019 z przeznaczeniem na planowany remont naszej świątyni.
 11. Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela w Malborku informuje, że od grudnia 2019 trwają prace projektowe dotyczące opracowania dokumentacji konserwatorsko-budowlanej wraz z przeprowadzeniem niezbędnych badań konserwatorskich kościoła – planowany termin zakończenia maj 2020.

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że Sponsorami powyższych prac są: PZU i Alior Bank.

 

WSKAZANIA BISKUPA ELBLĄSKIEGO [24 marca 2020]
 1. Zgromadzenie liturgiczne [np. Msza św., pogrzeb] zgodnie z przepisami sanitarnymi obowiązującymi od 25 marca br., nie może przekroczyć pięciu osób, nie licząc księdza i obsługi.
 2. W związku z powyższym, zwalniam katolików diecezji elbląskiej i przebywających na jej terenie z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. do dnia 11 kwietnia br. [dyspensa kan. 87 § 1 oraz 1245 KPK]. Polecam, aby dla dobra własnego i bliskich przez czas epidemii modlić się i pozostawać w domu.
 3. Chrzest zdrowego dziecka należy odłożyć na późniejszy termin. W przypadku dziecka chorego należy wezwać księdza.
 4. Pierwsza Komunia św. i bierzmowanie będą udzielane dopiero po przejściu głównej fali epidemii. Nie sposób dziś określić termin tych uroczystości.
 5. Może okazać się niemożliwą spowiedź przed Wielkanocą. Obowiązek ten trzeba będzie odłożyć na później, gdy minie zagrożenie epidemią. W sytuacji granicznej, zagrożenia chorobą lub śmiercią, gdy nie ma możliwości spowiedzi, należy wzbudzić żal za grzechy, motywowany miłością i szacunkiem wobec Boga. Taki żal, zwany doskonałym, gładzi wszystkie grzechy. Później jednak grzechy należy wyznać podczas spowiedzi.
 6. Komunia święta:
 • nie wolno nakazywać przyjmowania Komunii św. na rękę
 • nie wolno też zabraniać przyjmowania Komunii św. na rękę
W czasie epidemii zachęcam do przyjmowania Komunii św. na rękę. Proszę księży, aby przed komunią dali następujący komentarz: Do Komunii św. najpierw podchodzą ci, którzy przyjmują ją na rękę. Później ci, którzy przyjmują komunię do ust.

Pogrzeb – należy dostosować się do obowiązujących przepisów sanitarnych, nawet jeśli wskażą, że pogrzeb ma się odbywać tylko od bramy cmentarza do grobu. Msza św. w intencji zmarłego może być odprawiona w dniu pogrzebu, bez wprowadzania trumny do kościoła.

 

Papież Franciszek udziela na czas epidemii odpustu zupełnego następującym osobom:

I. zarażonym koronawirusem, przebywającym na kwarantannie, pracownikom służby zdrowia, rodzinom osób chorych.

II. umierającym, zwłaszcza gdy nie mogli wyspowiadać się i przyjąć sakramentu namaszczenia chorych oraz Komunii św. w formie Wiatyku.

III. modlącym się przed Najświętszym Sakramentem, odprawiającym także w warunkach domowych: Drogę Krzyżową, różaniec, czytającym przez pół godziny Pismo Święte.

Warunkiem uzyskania odpustu jest modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyznanie wiary, choćby w formie skróconej i spontanicznej np. Wierzę w Ciebie Chryste.

Liturgia Wielkiego Tygodnia:

* NIEDZIELA PALMOWA

– rezygnujemy z procesji w kościele i poza kościołem

– poświecenie palm tylko znakiem krzyża, bez wody święconej

* WIELKI CZWARTEK

– Msza Krzyżma w katedrze św. Mikołaja w Elblągu – bez udziału księży i wiernych

– poświęcenie olejów: krzyżma, chorych, katechumenów

– Msza Wieczerzy Pańskiej wieczorem – bez obrzędu obmycia nóg i bez procesji do tzw. Ciemnicy [Najświętszy Sakrament pozostaje w tabernakulum], nie ma adoracji po nabożeństwie

* WIELKI PIĄTEK

– Liturgia Męki Pańskiej – nie ma adoracji krzyża przez ucałowanie, nie ma procesji do tzw. Grobu Pańskiego [Najświętszy Sakrament pozostaje nadal w tabernakulum], nie ma adoracji po nabożeństwie

– do modlitwy powszechnej dodajemy specjalne wezwanie związane z epidemią

* WIELKA SOBOTA

– nie ma poświęcenia pokarmów w kościele, przed kościołem, czy też na tzw. dojazdach

– zapewne będą transmisje telewizyjne i internetowe błogosławienia pokarmów; trzeba do nich dołączyć w warunkach domowych

– Liturgia Wigilii Paschalnej [wieczorem] – nie rozpalamy ognia przed kościołem, nie ma procesji z paschałem, liturgia zaczyna się od zapalenia paschału i orędzia wielkanocnego

* NIEDZIELA WIELKANOCNA

– nie ma procesji rezurekcyjnej

– śniadanie wielkanocne rozpoczynamy w domach od zapalenia świecy ustawionej na stole oraz modlitwy Ojcze nasz, wówczas głowa rodziny wypowiada słowa: Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!, a pozostali odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!

Zachęcam do korzystania z transmisji Mszy św. i nabożeństw w mediach.

Proszę wszystkich o cierpliwość i życzliwość wzajemną. W ten sposób przetrwajmy trudne dni [por. Ef 5, 16].

 

+Jacek Jezierski – biskup elbląski

 

INTENCJE  MSZALNE  NADCHODZĄCEGO  TYGODNIA:

PONIEDZIAŁEK– 30 marca 2020r.

godz. 7.00  + Jan Milanowski w 3 rocz. śm.
godz. 18.00  + Władysław, Mirosław, Kazimiera(k), Jadwiga

WTOREK – 31 marca 2020 r.

godz. 7.00     + Zdzisława Perkowska w m-c po pogrzebie
godz. 18.00  + don Serafino Tossato, orionista Włoochy, 90 lat życia, 65 profesji zakonnej, 55 kapłaństwa. Zm. 26 lutego 2020 r.

ŚRODA – 01 kwietnia 2020r.

godz. 7.00 + Zbigniew Rak m-c po pogrzebie
godz. 18.00  + Artur Dreszler 30 dni po pogrzebie

CZWARTEK – 02 kwietnia 2020 r. I czwrtek m-ca

godz. 7.00  + Halina Kopias w m-c po pogrzebie
godz.18.00   + Stanisław, Stanisława(k), Szymon, Aniela, Józef z rodziny Soleckich

PIĄTEK – 03 kwietnia 2020 r. I piatek m-ca

godz. 7.00 + Zdzisława(k) Perkowska – od bratowej Danuty Perkowskiej
godz. 18.00  + Maria Idaszak

SOBOTA – 04 kwietnia 2020 r. I sobota m-ca

godz. 7.00  Dziękczynna za 29 lat pracy organistowskiej p. Mieczysława w naszej parafii św. Jana chrzciciela
godz. 18.00  + Irena Piotr Dubiccy oraz  Zenon i Agnieszka

NIEDZIELA – 05 marca  2020 r. Niedziela Palmowa

godz. 8.00 + Irena i Piotr Reikowscy
godz. 10.00  Za Parafian
godz. 12.00  Dziękczynna z okazji 2 rocznicy ślubu Eweliny i Łukasza, o dar potomstwa i         błogosławieństwo Boże
godz. 18.00 + Władysława(k), Franciszek, Jan, Henryk z rodz. Kruszewskich oraz zmarłych z   rodziny Kruszewskich i  Kowalczyków

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 ( 5 osób dorosłych)

Na Mszy św. do 5 osób, pierwszeństwo uczestnicy zamówionej intencji

 

22 marzec 2020 r. - IV Niedziela Wielkiego Postu
 
 1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W wyniku panującej epidemii wirusa zachęcamy do przestrzegania wszystkich zaleceń sanitarnych oraz zachęcamy do intensywnej modlitwy o jak najszybsze ustanie epidemii.
 2. Droga  Krzyżowa  okresie  Wielkiego  Postu  w piątki  o  godz. 17.15 tylko dla dorosłych do 50 osób a  Gorzkie Żale  odwołane.
 3. W czwartek nie będzie adoracji NS.
 4. W środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 7.00 i 18.00. Jest to Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pamiętajmy w modlitwie.
 5. Do końca marca są także zawieszone w naszej parafii: spotkania grup, wspólnot, przygotowanie młodzieży do bierzmowania, I Kom. Św., próby zespołu itp.
 6. W  sklepiku  można nabyć album  o  Słudze  Bożym  kard. Stefanie Wyszyńskim  i  cegiełki  na  renowację  naszego  kościoła. Gość Niedzielny wstrzymał dystrybucję. Dostępny online na stronie Kurii Elbląskiej do pobrania.
 7. Serdecznie apelujemy do wiernych naszej parafii o możliwość odpisu 1% podatku z roku 2019 z przeznaczeniem na planowany remont naszej świątyni.
 8. Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela w Malborku informuje, że od grudnia 2019 trwają prace projektowe dotyczące opracowania dokumentacji konserwatorsko-budowlanej wraz z przeprowadzeniem niezbędnych badań konserwatorskich kościoła – planowany termin zakończenia maj 2020.

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że Sponsorami powyższych prac są: PZU i Alior Bank.

W  tym  tygodniu  zmarł: + Jan karaś l.85. Wieczny  odpoczynek racz  mu dać  Panie…

 

POSTANOWIENIA BISKUPA ELBLĄSKIEGO W ZWIĄZKU ZE STANEM ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO [14 marca 2020]

 

Epidemie wybuchają co jakiś czas. Występowały także w naszej ojczystej przeszłości. Zagrażają życiu wielu osób. Pochłonęły setki, a nawet tysiące ofiar.

Dlatego też musimy bardzo rozsądnie i odpowiedzialnie przeciwstawić się wielkiej epidemii noszącej nazwę koronawirus. Ograniczenie rozwoju tej choroby wymaga m.in. rezygnacji z gromadzenia się w tym czasie w dużych grupach, także na Mszy św. i na nabożeństwach. Dla dobra własnego i bliźnich należy w najbliższe niedziele pozostać w domu, rezygnując z udziału we Mszy świętej. W aktualnej sytuacji jest to moralny obowiązek.

Kościoły pozostają otwarte. Msze św. będą w nich odprawiane dla małych grup, maksymalnie do 50 osób. Wymagają tego przepisy sanitarne, które mamy obowiązek respektować.

W związku z zagrożeniem epidemią zachęcam do modlitwy w domu, do uczestnictwa w transmisjach niedzielnej Mszy św. w telewizji, radiu oraz internecie.

Przypominam, że można przyjmować Komunię św. na rękę. Jest to zgodne z prawem Kościoła. Trzeba do Komunii uformować dwie procesje. Najpierw do Komunii św. na rękę. Następnie (lub obok) do Komunii św. udzielanej do ust.

W związku z epidemią polecam odwołanie rekolekcji wielkopostnych, nabożeństw Gorzkich Żali oraz Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży. Droga Krzyżowa dla dorosłych może odbywać się w grupie tylko do 50 osób.

Polecam, aby w większych parafiach został zorganizowany stały dyżur w konfesjonale oraz aby udzielać Komunii św. poza Mszą w niedzielę np. o godz. 15.00, 16.00, 17.00, a w dni robocze o godz. 9.00, 12.00 i 15.00. Nie całujemy krzyża w przedsionku kościoła, ani nie wystawiamy relikwii do ucałowania.

Spokojnie i życzliwie wobec innych przetrwajmy trudny czas.

+Jacek Jezierski – biskup elbląski

17 marca, 2020

Drodzy Współbracia!
Droga Rodzino Oriońska! 
Drodzy Parafianie, Podopieczni, Przyjaciele i Dobrodzieje!

Czas, który przeżywamy w związku ze światową pandemią koronawirusa jest dla nas Wszystkich wyzwaniem na polu duszpasterskim, duchowym, społecznym i osobistym. Wirus ten jest realnym zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia.

Dlatego w duchu odpowiedzialności za wszystkie dzieła miłosierdzia, parafie oraz ludzi powierzonych przez Opatrzność Zgromadzeniu Zakonnemu Księży Orionistów wraz z całym Zarządem Prowincjalnym apeluję do wszystkich o przestrzeganie decyzji wydawanych przez władze państwowe oraz kościelne.

W tym trudnym czasie pamiętajmy o słowach św. Alojzego Orione wzywającego nas do modlitwy za naszą Ojczyznę, cały świat, za wszystkich chorych i cierpiących oraz o ustanie pandemii koronawirusa: „modlitwą możemy dokonać wszystkiego, bez modlitwy niczego”.

z pamięcią w modlitwie
Ks. dr Krzysztof Miś FDP

 

INTENCJE  MSZALNE  NADCHODZĄCEGO  TYGODNIA:

PONIEDZIAŁEK – 23 marca 2020 r.

godz. 7.00   + Rafał Znarowski w 10 rocz. śm. oraz rodziców Helenę i Wincentego
godz. 18.00   1) + Anna i Zygmunt Karbowiak, Danuta i Jerzy, 2) Za Parafian

WTOREK – 24 marca 2020r.

godz. 7.00 + Iwona Cieślak w 2 rocz. śm.
godz. 18.00  1) + Jan Warmbier z racji urodzin, 2) + Władysław, Stefania i Stanisław z rodziny Kopiec

ŚRODA – 25 marca 2020 r. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

godz. 7.00   + Czesław Jędrzejczak w 35 rocz. śm.
godz. 18.00  1) + Irena Strupińska w 1 rocz. śm., 2) + za zmarłych z rodziny Świerczyńskich, Krośnickich, Cicholskich, Kwiatkowskich Dulka i Szarafin

CZWARTEK – 26 marca 2020 r.

godz. 7.00     + Leopold Krasiński
godz.18.00   + Maria Idaszak – od córki Anny

PIĄTEK – 27 marca 2020 r.

godz. 7.00 + Kazimiera Matysiak 1,5 m-ca po pogrzenie (10 lutego)
godz. 18.00   Intencja dla Katarzyny z okazji 18 urodzin i błogosławieństwo Boże

SOBOTA – 28 marca 2020r.

godz. 7.00 + Kujawa Piotr 30 dni po pogrzebie
godz. 18.00 + Marian Zieliński

NIEDZIELA – 29 marca 2020 r. V Niedziela Wielkiego Postu

godz. 8.00  + Jadwiga Jakus w 1 rocz. śm.  oraz za  Jana, Stanisława(m), Krzysztofa i Lillię
godz. 10.00 Za Parafian
godz. 12.00  Z okazji urodzin Aleksandry Pewniak prosząc o dalsze łaski i Boże błogosławieństwo
godz. 18.00 + Tomasz Zdaniewicz

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15 (do 50 osób tylko dorośli)

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15 ( odwołane)

 

15 marzec 2020 r. - III Niedziela Wielkiego Postu
 
 1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona na inwestycje naszej świątyni.
 3. Dziś nie będzie spotkania rodziców dzieci, które przygotowują się do I Kom. Św.
 4. Szkolne rekolekcje odwołane dla dzieci i młodzieży. Rekolekcje wielkopostne nie odbędą się dla dorosłych przewidziane w dniach 22-25 marzec. W miarę możliwości zastanawiamy się czy możliwe, by rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbyły się w wyznaczonych dniach w Wielkim Tygodniu. Intencje przyjęte na Mszach 11.30 wtorek i środa w planowanych wcześniej rekolekcjach wielkopostnych   odprawione będą na Mszy św. wieczornej. Proszę rodziny o kontakt.
 5. Droga  Krzyżowa  okresie  Wielkiego  Postu  w piątki  o  godz. 17.15 do 50 osób tylko dla dorosłych a  Gorzkie Żale  w  niedzielę  o godz.  17.15 odwołane.
 6. W czwartek nie będzie adoracji NS.
 7. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich.
 8. W  sklepiku  można nabyć  prasę katolicką,  album  o  Słudze  Bożym  kard. Stefanie Wyszyńskim  i  cegiełki  na  renowację  naszego  kościoła.
 9. Na misje do puszek zebraliśmy 910zł. Za tydzień zbiórka do puszek na Caritas Parafialny.
 10. Serdecznie apelujemy do wiernych naszej parafii o możliwość odpisu 1% podatku z roku 2019 z przeznaczeniem na planowany remont naszej świątyni.
W  tym  tygodniu  zmarli:  Maria Worożańska l.85, Halina Malinowska l.88, Marianna Jakusik l.83, Zofia Stawicka l.70. Wieczny  odpoczynek racz  im dać  Panie…

INTENCJE  MSZALNE  NADCHODZĄCEGO  TYGODNIA:

PONIEDZIAŁEK – 16 marca 2020 r.

godz. 7.00     Za Parafian
godz. 18.00  W intencji Rdia Maryja TV Trwam i Ojczyzny

WTOREK - 17 marca 2020 r.

godz. 7.00     + Ewa Zielińska-Wójtowicz w 2 rocz. śm.
godz. 18.00  + Leopold Krasiński – od Edyty i Jacka Grębowskich

ŚRODA – 18 marca 2020 r.

godz. 7.00  + Leopold Krasiński
godz. 18.00  + Antoni Wiatr i zmarłych z rodziny Pawełek

CZWARTEK – 19 marca 2020 r. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP

godz. 7.00   O zdrowie i boże błogosławieństwo dla Józefa i całej rodziny
godz.18.00   + Józef Kruk oraz rodziców i rodzeństwo z obojga stron

PIĄTEK – 20 marca 2020 r.

godz. 7.00   O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Tadeusza
godz. 18.00 + Rozalia i Anatol Pleszko oraz za Józefa(m) Kondratowicza

SOBOTA – 21 marca 2020 r.

godz. 7.00   + Leopold Krasiński
godz. 18.00 + Gertruda i Jan Bolewscy, Gabriela Janiuk z domu Bolewska

NIEDZIELA – 22 marca  2020 r. VI Niedziela Wielkiego Postu

godz. 8.00     + Józefa Wojnarowska w 15 rocz. śm.
godz. 10.00    Za Parafian
godz. 12.00  + Czesław Zaręba w 22 rocz. śm.
godz. 17. 15 Gorzkie Żale
godz. 18.00 + Roman Kościński – 3 m-ce po śmierci, Bolesław Kościński w 21 rocz. śm.

 

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15

(do 50 osób tylko dla dorosłych)

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15 odwołane

 
 
01 marzec 2020 r. - I Niedziela Wielkiego Postu
 
 1. Dzisiejsza  niedziela rozpoczyna  tydzień modlitw o  trzeźwość  w  naszej  Ojczyźnie. Widzimy ile alkohol powoduje  dramatów rodzinnych i duchowych. Niech nasze modlitwy  przyczynią się do powstrzymania  zalewu  alkoholu i dramatów  z  nim związanych.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
 3. Dziś   wymiana  tajemnic  różańcowych  po  mszy św. o  godz.  10.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W Piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00 a chorzy ze Starego Miasta w sobotę o godz. 9.00. W sobotę nabożeństwo do MB Malborskiej o godz. 17.15
 5. Droga  Krzyżowa  okresie  Wielkiego  Postu  w piątki  o  godz. 17.15  a  Gorzkie Żale  w  niedzielę  o godz.  17.15. Ofiary  zbierane w  czasie  Gorzkich Żali  przeznaczone  będą  na kwiaty  do  Grobu  Pańskiego. W najbliższy piątek drogę Krzyżową przygotowuje Rodzina Różańcowa i Rodzina Radia Maryja a pozostałe piątki poszczególne grupy parafialne informacja zamieszczona w gablocie.
 6. Do  puszek  na  Parafialny   Caritas zebraliśmy 485zł.  W czasie wielkiego postu od przyszłej niedzieli będzie wystawiony kosz na dary serca dla ubogich.
 7. W czwartek adoracji NS od godz. 16.00.
 8. Za tydzień w niedzielę zapraszamy głuchoniemych na Mszę św. o godz. 16.00.
 9. W  sklepiku  można nabyć  prasę katolicką,  album  o  Słudze  Bożym  kard. Stefanie Wyszyńskim  i  cegiełki  na  renowację  naszego  kościoła. Na stoliku w kościele wyłożone są skarbonki wielkopostne. Prosimy o pobranie, gdzie będzie można składać swoją jałmużnę wielkopostną jako twój dar dla osób starszych.
 10. Serdecznie apelujemy do wiernych naszej parafii o możliwość odpisu 1% podatku z roku 2019 z przeznaczeniem na planowany remont naszej świątyni.
 11. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na Misje
 12. Parafia  św. Urszuli  w  Malborku organizuje  kurs dla  Narzeczonych. Początek spotkań w  kwietniu po  Wielkanocy przez  9  kolejnych  niedziel.  Zgłoszenia  w  parafii  św.  Urszuli  Ledóchowskiej.

W  tym  tygodniu  zmarli:  Danuta Musiał  lat  58;  Barbara Piotrowska lat  70 i  Zygmunt Chłopski Lat  55.  Wieczny  odpoczynek racz  im dać  Panie…

INTENCJE  MSZALNE  NADCHODZĄCEGO  TYGODNIA:

PONIEDZIAŁEK – 02 marca 2020 r.

godz. 7.00     Za Parafian
godz. 18.00  + Wojciech Konefał (30 gregor.)

WTOREK - 03 marca 2020 r.

godz. 7.00     + Kazimierz Panczocha 30 dni po pogrzebie
godz. 18.00  + Cecylia i Czesław Bohutyn

ŚRODA – 04 marca 2020 r. św. Kazimierza kólewicza

godz. 7.00  + Irena Kurpisz 30 dni po pogrzebie
godz. 18.00  + Bronisław Gibas w 18 rocz. śm. i Bogusław Gibas w 3 rocz. śm.

CZWARTEK – 05 marca 2020 r. I czwartek m-ca

Godz. 7.00  + Franciszka Szymkowska – od Zofii i Mariana Majdańskich z rodziną z Raniżowa
godz.18.00   + Ryszard Nowak w 14 rocz. śm.

PIĄTEK – 06 marca 2020 r. I piątek m-ca

godz. 7.00  + Wiesław Zbrzeźny w 28 rocz. śm., Krystyna Zbrzeźna oraz rodzice z obojga stron
godz. 18.00 + Joanna, Jakub, Jan Kornaś

SOBOTA – 07 marca 2020 r. I sobota m-ca

godz. 7.00   + Marcjanna Zielińska w 20 rocz. śm.
godz. 18.00 + Józef Bajorek w 15 rocz. śm., rodzice i rodzeństwo z obojga stron

NIEDZIELA – 08 marca  2020 r. I Niedziela Wielkiego Postu

godz. 8.00     + Józef Szymański
godz. 10.00    + Maria Idaszak 30 dni po pogrzebie
godz. 12.00  + Władysław Chomicz i zmarli z rodziny Chomicz i Woronowicz
godz. 17. 15 Gorzkie Żale
godz. 18.00 + Ryszard Więcławski w 3 rocz. śm. oraz rodziców z obojga stron

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15

 

23 luty 2020 r. -  VII Niedziela zwykła

 1. Dzisiejsza  niedziela rozpoczyna  tydzień modlitw o  trzeźwość  w  naszej  Ojczyźnie. Widzimy ile alkohol powoduje  dramatów rodzinnych i duchowych. Niech nasze modlitwy  przyczynią się do powstrzymania  zalewu  alkoholu i dramatów  z  nim związanych.
 2. W  tym  tygodniu 26 lutego Środą Popielcową rozpoczynamy okres  Wielkiego  Postu. Na  każdej  mszy  św. błogosławieństwo  popiołu i pokutne  posypanie głów. Msze św.  o  godz. 7.00 , 11.00 i  18.00. W Środę  Popielcową  obowiązuje  post ścisły.
 3. Droga  Krzyżowa  okresie  Wielkiego  Postu  w piątki  o  godz. 17.15  a  Gorzkie Żale  w  niedzielę  o godz.  17.15. Ofiary  zbierane w  czasie  Gorzkich Żali  przeznaczone  będą  na kwiaty  do  Grobu  Pańskiego.
 4. Za  tydzień w  I  niedziela  miesiąca   wymiana  tajemnic  różańcowych  po  mszy św. o  godz.  10.00.
 5. Dziś    zbiórka  do  puszek  na  Parafialny   Caritas.  Z  ubiegłej  niedzieli   z  tacy  na  remont  naszej  świątyni  zebraliśmy 3710zl. Bo  zapłać  wszystkim  ofiarodawcom.   
 6. W  sklepiku  można nabyć  prasę katolicką,  album  o  Śłudze  Bożym  kard. Stefanie Wyszyńskim  i  cegiełki  na  renowację  naszego  kościoła.
 7. Parafia  św. Urszuli  w  Malborku organizuje  kurs dla  Narzeczonych. Początek spotkań w  kwietniu po  Wielkanocy przez  9  kolejnych  niedziel.  Zgłoszenia  w  parafii  św.  Urszuli  Ledóchowskiej.
W  tym  tygodniu  zmarli:  Zdzisława  Perkowska  lat  78;  Zbigniew  Rak lat  76 i  Halina  Kopias Lat  84.  Wieczny  odpoczynek racz  im dać  Panie…

 

09 luty 2020 r. -  V Niedziela zwykła

 1. Na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii
 2. Msza św. dla głuchoniemych dziś o godz. 16.00.
 3. Dziś zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne.
 4. We wtorek, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 5. Za tydzień w niedzielę zapraszamy rodziców wraz dziećmi przygotowującymi się do I kom. Św. na Mszę św. o godz. 12.00 i spotkanie w salce.
 6. Za tydzień taca niedzielna na cele inwestycyjne kościoła. Na klasztory klauzurowe do puszek zebraliśmy 940,10gr.
 7. Dziękujemy wszystkim osobom, którzy pomogli demontować dekoracje świąteczne.
 8. Narodowa Pielgrzymka do Rzymu z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II przeżywać będzie główne uroczystości na Watykanie w sobotę  17 maja. Z naszej diecezji organizowany jest wyjazd do Rzymu. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii.
 9. W tym tygodniu zakończenie kolędy. 15 lutego w sobotę dodatkowa kolęda dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli być, a chcą przyjąć błogosławieństwo Boże. Zgłoszenia  przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.
 10. W sklepiku parafialnym do nabycia prasa katolicka, ciekawe książki i albumy o tematyce katolickiej w cenach promocyjnych, cegiełki na renowacje świątyni.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Maria Idaszak l. 65, + Kazimiera Matysiak l. 77. Wieczny odpoczynek……

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
 • 14 II – św. Cyryl (826-869), mnich, i św. Metody (między 815 a 820-885) biskup, rodzeni bracia, apostołowie Słowian działający w IX wieku; w 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy.
 • 14 II – św. Walenty (III wiek), biskup i męczennik, orędownik podczas ciężkich chorób, czczony również jako patron zakochanych.

PLAN    KOLĘDY   OD      10.02  -  15.02.2020  R.

 1. Poniedziałek    10  lutego 2020 r. godz.15.30: Pl. Narutowicza blok 10 i 11
 2. Wtorek    11  lutego   2020 r. godz.15.30: Pl. Narutowicza blok 8 i 9 + rodzina w szkole nr 4
 3. Środa       12 lutego    2020 r. godz. 15.30: Pl. Narutowicza blok 6 i 7
 4. Czwartek    13  lutego  2020  r. godz.15.30: Stare Miasto blok 18
 5. Piątek    14  lutego  2020 r.  godz. 15.30: Pl. Narutowicza 5
 6. Sobota    15   lutego  2020 r.   godz. 10.00: Kolęda dodatkowa

 

INTENCJE  MSZALNE  NADCHODZĄCEGO  TYGODNIA: 

PONIEDZIAŁEK – 10 luty 2020 r. św. Scholastyki 

godz. 7.00     + Wojciech Konefał (9 gregor.) 
godz. 18.00  +Antoni Małkowski - 30 dni po pogrzebie oraz zm. żonę Krystynę w 10 rocz. śm. 

WTOREK - 11 luty 2020 r. NMP z Lourdes. Światowy Dzień Chorego 

godz. 7.00     + Katarzyna Szymańska – 30 dni po pogrzebie 
godz. 18.00  + Wojciech Konefał (10 gregor.) 

ŚRODA – 12 luty 2020 r. Dzień modlitw przez wst. Św. A. Orione 

godz. 7.00  + Wojciech Konefał (11 gregor.) 
godz. 18.00  + Barbara Manteufel – m-c po pogrzebie 

CZWARTEK – 13 luty 2020 r. 

godz. 7.00    + ks. Paweł Misa orionista 39 rocz. śm. 
godz.18.00   + Wojciech Konefał (12 gregor.) 

PIĄTEK – 14 luty 2020 r. św. 

godz. 7.00  + Wojciech Konefał (13 gregor.)    
godz. 18.00 + Agnieszka Krzemieniewska – 30 dni po pogrzebie 

SOBOTA – 15 luty 2020 r. I sobota m-ca 

godz. 7.00   + Maria Lis w 30 rocz. śm., Jerzy Lis w 5 rocz. śm. i zmarłych z obu stron 
godz. 18.00 + Wojciech Konefał (14 gregor.) 

NIEDZIELA – 16 luty  2020 r. 

godz. 8.00     + Marian i Tomasz Lisiak, + Zdzisław Łęcki 
godz. 10.00  Za Marię w 10 rocznice urodzin prosząc o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej 
godz. 12.00  + Wojciech Konefał (15 gregor.)
godz. 18.00 W intencji Radia Maryja TV Trwam i Ojczyzny 

 

02 luty 2020 r. -  Ofiarowanie Pańskie

 1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Każdej Mszy św. poświecimy gromnice.
 2. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Zbiórka do puszek dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych.
 3. Dziś w niedzielę spotkanie Rodziny Różańcowej po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańca w salce.
 4. W poniedziałek po każdej Mszy św. w wspomnienie św. Błażeja błogosławieństwo od chorób gardła.
 5. W środę w wspomnienie św. Agaty dokonamy błogosławieństwa chleba na każdej Mszy św.
 6. W sklepiku parafialnym do nabycia prasa katolicka, ciekawe książki i albumy o tematyce katolickiej w cenach promocyjnych, cegiełki na renowacje świątyni po 20 lub 50 zł.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Ze względu na trwającą kolędę w lutym nie udamy się do chorych.
 8. W przyszłą nie dzielę Msza św. dla głuchoniemych o godz. 16.00.
 9. Za tydzień zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne
W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Leopold Krasiński l. 87, + Krzysztof Kałwa l.55 . Wieczny odpoczynek……

W tym tygodniu patronują nam:

 • 5 II – św. Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół.
 • 6 II – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu. 

PLAN    KOLĘDY   OD      03.02  -  08.02.2020  R. 

 1. Poniedziałek    03  lutego 2020 r. godz.15.30, Ul. Kościuszki blok 44, 48, 49, 50, 52, 53 i 57 
 2. Wtorek    04  lutego   2020 r. godz.15.30, Pl. Narutowicza blok 1 
 3. Środa       05 lutego    2020 r. godz. 15.30, Pl. Narutowicza blok 2 
 4. Czwartek    06  lutego  2020  r. godz.15.30, Pl. Narutowicza blok 3 
 5. Piątek    07  lutego  2020 r.  godz. 15.30, Pl. Narutowicza 4 
 6. Sobota    08   lutego  2020 r.   godz. 10.00 :, Pl. Narutowicza blok 12 i 13

 

INTENCJE  MSZALNE  NADCHODZĄCEGO  TYGODNIA:

PONIEDZIAŁEK – 03 luty 2020 r.

godz. 7.00    + Jadwiga Gresik m-c po pogrzebie
godz. 18.00  + Wojciech Konefał (2 greg.)

WTOREK – 04 luty 2020 r.

godz. 7.00    + Wojciech Konefał (3 greg.)
godz. 18.00   + Halina Fortuna w 4 rocz. śm. Władysław Fortuna w 3 rocz. śm.

ŚRODA – 05 luty 2020 r.  św. Agaty

godz. 7.00  O zdrowie i błog. Boże dla Elżbiety – z okazji urodzin oraz całej rodziny
godz. 18.00    + Wojciech Konefał (4 greg.)

CZWARTEK – 06 luty 2020 r.  I czwartek m-ca

godz. 7.00     + Wojciech Konefał (5 greg.)
godz.18.00    + Zdzisław Fiwek w 28 rocz. śm. oraz rodzice z obojga stron

PIĄTEK – 07 luty 2020 r. I piątek m-ca

godz. 7.00  + Wojciech Konefał (6 greg.)
godz. 18.00  Dziękczynna i wynagradzająca Najśw. Sercu Jezusa i Maryi za wszystkie zniewagi proszącego, rodziny, Kapłanów, Polski i Kościoła Świętego

SOBOTA –  08 luty 2020 r.

godz. 7.00    Leopold, Krystyna i Zofia, Józef – dziękczynno-błagalna o Boże błogosławieństwo
godz. 18.00  + Wojciech Konefał (7 greg.)

NIEDZIELA – 09 luty 2020 r. V Niedziela Zwykła

godz. 8.00     + Bronisława(k), Michał, Tomasz Stępak
godz. 10.00     Za Parafian
godz. 12.00   + Urszula Jeżewska w 1 rocz. śm.
godz. 18.00   + Wojciech Konefał (8 greg.)

 

26 stycznia 2020 r. -  III Niedziela zwykła

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
 2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo o godz. 17.15.
 3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.  Podczas każdej Mszy św. poświecimy świece gromnice. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne składając ofiary do puszek.
 4. W sklepiku parafialnym do nabycia prasa katolicka, ciekawe książki i albumy o tematyce katolickiej w cenach promocyjnych, cegiełki na renowacje świątyni po 20 lub 50 zł.
 5. W przyszła niedzielę zapraszamy Rodzinę Różańcową na Mszę św. o godz. 10.00 i zmiana tajemnic różańca w salce.
 6. O. Łukaszowi dziękujemy za pomoc w kolędzie i życzymy szczęśliwego powrotu na Ukrainę zapewniając o modlitwie.
 7. Na renowacje naszej świątyni z tacy zebraliśmy 3720 zł.
 8. W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Stanisława Gosnur l. 77, Irena Puchalska l. 74, Franciszka Szymkowska l. 92, Zofia Huras l. 82, Kazimierz Panczocha l.46 . Wieczny odpoczynek……. 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
 • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

PLAN    KOLĘDY   OD      27.01  -  01.02.2020  R. 

 1. Poniedziałek    27  stycznia 2020 r. godz.15.30, ul. Stare  Miasto  Blok  15 klatka  A i B;     ul. Wiosenna.
 2. Wtorek    28  stycznia   2020 r. godz.15.30, ul. Stare  Miasto   Blok 15  klatka  C  , D,  E ; ul. Kiepury, Pomorska, Lotnicza.
 3. Środa       29 stycznia    2020 r. godz. 15.30, ul. Stare  Miasto  Blok  17   klatka  A , B, C;    ul. Warszawska.
 4. Czwartek    30  stycznia  2020  r. godz.15.30, ul. Stare  Miasto  Blok  17 klatka  D, E, F;  ul. Wołyńska.
 5. Piątek    31  stycznia  2020 r.  godz. 15.30, ul. Ciepła,  ul. Łąkowa,   ul. Mazurów,  ul. Warecka.
 6. Sobota    1   luty  2020 r.   godz. 10.00: ul.  Maczka.

INTENCJE  MSZALNE  NADCHODZĄCEGO  TYGODNIA:

PONIEDZIAŁEK – 27 styczeń 2020 r.

godz. 7.00    
godz. 18.00   + Franciszek Filipowicz w 29 rocz. śm. oraz rodziców z obojga stron

WTOREK - 28 styczeń 2020 r. św. Tomasz z Akwinu

godz. 7.00   
godz. 18.00  + Zofia Cicherska w 6 rocz. śm., Alojzy Cicherski w 13 rocz. śm., Zosia Cicherska, Przemek Cicherski w 11 rocz. śm.

ŚRODA – 29 styczeń 2020 r.

godz. 7.00      
godz. 18.00  

CZWARTEK – 30 styczeń 2020 r.

Godz. 7.00    
godz.18.00  

PIĄTEK – 31 styczeń 2020 r. św. Jana Bosco

godz. 7.00      
godz. 18.00 + Romuald Zemlik w 25 rocz. śm.

SOBOTA – 01 luty 2020 r. I sobota m-ca

godz. 7.00   + Bolesława(k) i Kazimierz Zaborszczyk
godz. 18.00 + Zieliński Edmund w 17 rocz. śm. i rodzice z obojga stron

NIEDZIELA – 02 luty  2020 r. Ofiarowanie Pańskie

godz. 8.00    + Wojciech Konefał (1 gregor.)
godz. 10.00  Za Parafian
godz. 12.00  + Cecylia i Stanisław oraz zmarłych w rodzinie
godz. 18.00 + Jan Wilk w 6 rocz. śm.

 

19 stycznia 2020 r. -  II Niedziela zwykła

 1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.
 2. Dzisiejsza taca na inwestycje naszej świątyni.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie organizacyjne w salce rodziców dzieci, które przygotowują się do I kom. Św.
 4. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
 5. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.
 6. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu.
 7. W przyszłą niedzielę homilie głosi o. Łukasz oblat. Po Mszach św. będzie możliwość wsparcia misji Oblackich na Ukrainie.
 8. W sklepiku parafialnym do nabycia ciekawe książki i albumy o tematyce katolickiej w cenach promocyjnych, cegiełki na renowacje świątyni po 20 lub 50 zł.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
 • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.

 

PLAN KOLĘDY OD 20 - 25 STYCZNIA 2020 R.

 1. Poniedziałek 20 stycznia 2020 r. godz.15.30 : ul. Stare Miasto Blok 20 klatka A i B; ul. Kwidzyńska, Elbląska, Bydgoska.
 2. Wtorek 21 stycznia 2020 r. godz.15.30 : ul. Stare Miasto, Blok 20 klatka C i D; ul. Wiślana .
 3. Środa 22 stycznia 2020 r. godz. 15.30 : ul. Stare Miasto, Blok 16 klatka A i B; ul. Szymanowskiego Blok nr 3 i 4.
 4. Czwartek 23 stycznia 2020 r. godz.15.30 : ul. Stare Miasto, Blok 16 klatka C i D; ul. Szymanowskiego Blok 5, 6, 7.
 5. Piątek 24 stycznia 2020 r. godz. 15.30 : ul. Starościńska; ul. Toruńska.
 6. Sobota 25 stycznia 2020 r. godz.10.00 : ul. Chopina.

 

INTENCJE MSZALNE NADCHODZĄCEGO TYGODNIA:

PONIEDZIAŁEK – 20 stycznia 2020 r.

godz. 7.00 Za Parafian
godz. 18.00

WTOREK – 21 stycznia 2020 r.

godz. 7.00
godz. 18.00 + za zmarłych rodziców Genowefy i Jana oraz rodzeństwa, babcie i dziadków z obojga stron

ŚRODA – 22 stycznia 2020 r. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

godz. 7.00
godz. 18.00 + Antoni Jaworski w 1 rocz. śm. oraz jego zonę Janinę

CZWARTEK – 23 stycznia 2019 r.

godz. 7.00
godz.18.00 + Janusz w 9 rocz. śm., Grzegorz i Wiesława (ona) i ich rodziców

PIĄTEK – 24 stycznia 2020 r. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła

godz. 7.00 + Franciszek i Władysława(k), Jerzy i Mirosława(k), Jerzy Daszkowski
godz. 18.00 + Teresa i Marian Bączek oraz rodziców z obojga stron

SOBOTA – 25 stycznia 2020 r.Nawrócenie św. Pawła, święto

godz. 7.00
godz. 18.00 + Roman Misiuk w 14 rocz. śm. i rodzice z obojga tron

NIEDZIELA – 26 stycznia 2020 r. III Niedziela Zwykła

godz. 8.00 + Zbigniew Paprocki
godz. 10.00 Za Parafian
godz. 12.00 + Henryk Myszka
godz. 18.00 + Roman Świerzewski oraz rodzice z obojga stron i rodzeństwo

 

12 stycznia 2020 r. -  Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
 2. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy Rodzinę Różańcową na spotkanie opłatkowe w salce na godz. 15.00.
 3. Dziś Msza św. dla głuchoniemych o godz. 16.00
 4. 16 stycznia tj. w czwartek Msza św. wspólnoty Radia Maryja a po Mszy św. spotkanie opłatkowe w salce.
 5. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
 6. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.
 7. Ofiary z kolędy przeznaczone będą na renowacje naszej świątyni. Za tydzień taca z niedzieli na inwestycje naszej świątyni. Z 1% wpłynęło na renowacje naszego kościoła za rok 2019 kwota 3995,91 zł. Bóg zapłać.
 8. W sklepiku parafialnym do nabycia ciekawe książki i albumy o tematyce katolickiej w cenach promocyjnych, cegiełki na renowacje świątyni po 20 lub 50 zł. Do nabycia nowe modlitewniki z stroną o naszym kościele w cenie 10zł.
 9. Odeszli do Pana w minionym tygodniu: + Antoni Jan Małkowski l. 72, + Agnieszka Krzyminiewska l. 82, + Katarzyna Szymańska l. 88, + Barbara Manteufel (czyt. Manteifel) l. 63. Wieczny odpoczynek…..

W tym tygodniu patronujE nam:

 • 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnik, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.

Plan kolędy od 13 do 18 stycznia 2020r.

 1. 13 stycznia  godz. 15.30 (poniedziałek) - Stare Miasto bl. 4 klatka 1 i 2, ul. Grudziądzka bl. 27 i 27A
 2. 14 stycznia godz. 15.30 ( wtorek) - Stare Miasto bl. 4 klatka 3 i 4, ul. Grudziądzka bl. 27C; ul. Chopina bl. 5
 3. 15 stycznia godz. 15.30 ( środa) - Stare Miasto bl. 5 klatka 1, 2 i 3, ul. Grudziądzka bl. 30
 4. 16 stycznia godz. 15.30 (czwartek) - Stare Miasto bl. 5 klatka 4 i 5, ul. Grudziądzka bl. 31
 5. 17 stycznia godz. 15.30 (piątek) - Stare Miasto bl. 14 cały, ul. Piłsudzkiego,  Witosa, 17 marca, Al. Rodła
 6. 18 stycznia godz. 10.00 (sobota) - ul. Grudziądzka domki nr od 1 - 54

 

INTENCJE  MSZALNE  NADCHODZĄCEGO  TYGODNIA:

PONIEDZIAŁEK – 13 styczeń 2020 r.

godz. 7.00    + Władysław Kuliński     
godz. 18.00   + Anna Mościszko w 3 rocz. śm., + Bolesław, Janina, Jacek, Edward z rodziny Grzegolec

WTOREK - 14 styczeń 2020 r.

godz. 7.00    
godz. 18.00  + Justyna Jarosz – od sąsiadów z bl. 6 z Pl. Narutowicza

ŚRODA – 15 styczeń 2020 r.

godz. 7.00       
godz. 18.00  

CZWARTEK – 16 styczeń 2020 r.

Godz. 7.00    
godz.18.00   W intencji Radia Maryja, TV Trwam i Ojczyzny oraz za s. Marię Cecylię klaryskę o Boże błogosławieństwo i szczęśliwą podróż do zakonu

PIĄTEK – 17 styczeń 2020 r.

godz. 7.00      
godz. 18.00 + Henryk Zegarek ( z okazji imienin) o spokój duszy w wieczności

SOBOTA – 18 styczeń 2020 r.

godz. 7.00   
godz. 18.00 + Wanda Zielińska w 5 rocz. śm.

NIEDZIELA – 19 styczeń  2020 r.

godz. 8.00     + Sabina Zaręba w 12 rocz. śm.
godz. 10.00  50 rocznica ślubu Barbary i Lesława Bojarczuk – dziekczynnno-błagalna
godz. 12.00  + Barbara Klincewicz w 5 rocz. śm.
godz. 18.00 + Jan Manista w 5 rocz. śm.  oraz rodzice i rodzeństwo z obojga stron

 

05 stycznia 2020 r. -  II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.
 2. Dziś tj. 5 stycznia wymiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.00 w salce.
 3. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego.
 4. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego ofiary z tacy przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.
 5. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 po której wyruszy z naszego kościoła orszak Trzech Króli.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 7. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej. Ofiary z kolędy przeznaczone będą na renowacje naszej świątyni.
 8. Za tydzień 12 stycznia zapraszamy Rodzinę Różańcową na spotkanie opłatkowe w salce na godz. 15.00.
 9. W przyszłą niedzielę Msza św. dla głuchoniemych o godz. 16.00
 10. W sklepiku parafialnym do nabycia ciekawe książki i albumy o tematyce katolickiej w cenach promocyjnych, cegiełki na renowacje świątyni po 20 lub 50 zł. Do nabycia nowe modlitewniki z stroną o naszym kościele w cenie 10zł. Autorstwa ks. Michała.

Plan kolędy 7-11 stycznia 2020r.

 • 7 stycznia  godz. 15.30 - Stare Miasto bl. 3, Al. Woj. Polskiego bloki 514, 516, 518
 • 8 stycznia godz. 15.30 - Stare Miasto bl. 9, ul. Grudziądzka blok 25
 • 9 stycznia godz. 15.30 - Stare Miasto bl. 8, ul. Grudziądzka  blok 26
 • 10 stycznia godz. 15.30 - Stare Miasto bl. 7, ul. G. Andersa bloki 3 i 4
 • 11 stycznia godz. 10.00 - Stare Miasto bl. 6 cały 

INTENCJE  MSZALNE  NADCHODZĄCEGO  TYGODNIA: 

PONIEDZIAŁEK – 6 stycznia 2020 r.  Uroczystość Objawienia Pańskiego 

godz. 8.00    + Agnieszka Hanuszewska 30 dni po pogrzebie 
godz. 10.00   + Stanisława Myszkowska m-c po pogrzebie 
godz. 12.00    + Jan Niewczas 30 dni po pogrzebie 
godz. 18.00 

WTOREK – 07 stycznia 2020 r. 

godz. 7.00     
godz. 18.00   + Marian Głowacki 30 dni po pogrzebie 

ŚRODA – 08 stycznia 2020 r.   

godz. 7.00  Wincenty, Stanisław, Zdzisław i ich rodziców 
godz. 18.00    + Justyna Jarosz 30 dni po śmierci 

CZWARTEK – 09 stycznia 2019 r. 

godz. 7.00     + ks. Dominik Pankiewicz 21 rocz. śm. 
godz.18.00    + Andrzej Kapica w 6 rocz. śm. 

PIĄTEK – 10 stycznia 2020 r. 

godz. 7.00  O spełnienie się woli Bożej w życiu Andrzeja Perzyńskiego 
godz. 18.00  

SOBOTA –  11 stycznia 2020 r. 

godz. 7.00    
godz. 18.00    

NIEDZIELA – 12 stycznia 2020 r. Niedziela Chrztu Pańskiego 

godz. 8.00     + za teściów Apolonia i Franciszek 
godz. 10.00     Za Parafian 
godz. 12.00   + Michał w 45 rocz. śm., Stanisława(ona) i dziadków z obojga stron 
godz. 18.00   + Henryk Sokołowski oraz wszystkich zmarłych Sokołowskich, Luty i Śledź