6.12.2015 - Patron dnia - św. Mikołaj

Archiwum » 2015 » 6.12.2015 - Patron dnia - św. Mikołaj

Święty Mikołaj nie jest postacią fikcyjną, był biskupem Miry w Licji. Żył na przełomie III i IV wieku. Przez ówczesnych ludzi i historię został zapamiętany jako osoba pomagająca biednym, która dodatkowo wsławiła się wieloma cudami. Był i jest czczony jako wielki święty na Zachodzi i Wschodzie. Jego największe sanktuarium znajduje się we włoskim Bari, gdzie znajdują się relikwie św. Mikołaja.

W niedzielne popołudnie zaraz po Mszy św. ok godziny 13:00 dzieci z naszej parafii spotkały się ze świętym Mikołajem, który wywołany krótką modlitwą i zawołaniem" Przyjdź święty Mikołaju, Przyjdź...!" odpowiedział na wezwanie licznie zgromadzonych dzieci wokół ołtarza. Dzieci otrzymały od niego słodki poczęstunek w postaci cukierków. Niektóre z nich pozowały do wspólnego zdjęcia.

Po tym krótkim spotkaniu służba liturgiczna udała się na "mikołajkowe" spotkanie w kręgielni w Alfa Klub w Malborku na ul. Dalekiej. Opiekunami naszych ministrantów byli dorośli ze służby liturgicznej.

Mamy nadzieję, że kolejne spotkania nie tylko na sobotnich zbiórkach będą cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem naszej służby liturgicznej. Już teraz zachęcamy wszystkich do śledzenia informacji na naszej parafialnej stronie. Niebawem kolejna niespodzianka dla służby liturgicznej i kandydatów do służby liturgicznej! Zapraszamy oczywiście wszystkich chętnych chłopców do posługi przy ołtarzu. Zaproszenie nasze kierowane jest również do dziewcząt, które pragną włączyć się w ruch bielanek w naszej parafii.